Kudowa-Zdrój magiczne uzdrowisko w Górach Stołowych 

Wiosna 2018

Kudowa-Zdrój dzięki swoim licznym walorom należy do czołówki najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Śmiało można powiedzieć, że jest to miejsce klimatyczne i magiczne, jak sugeruje lokalny fanpage: Kudowa-Zdrój magiczne uzdrowisko.

Dlaczego warto się tutaj wybrać? Co nadaje miastu tej magii? Przekonajcie się sami i obejrzyjcie zrealizowany przez nas wiosenny materiał filmowy w Kudowie-Zdroju:

 

Na filmie przedstawiliśmy liczne miejsca i obiekty w Kudowie-Zdroju warte bliższego poznania. Są to m.in. przepiękny Park Zdrojowy wraz z jego najbardziej reprezentacyjną częścią – Placem Centralnym. Na jego obszarze znajdują się m.in.: Pijalnia Wód Mineralnych, sanatoria „Zameczek” i „Polonia”. Wspaniałe koncerty organizowane są latem w muszli koncertowej oraz otwartym „Teatrze pod Blachą”. Odbywają się one m.in. w ramach międzynarodowego muzycznego festiwalu polsko-czeskiego CZ-PL Festival, na który serdecznie zapraszamy. Park Zdrojowy zamyka od zachodu okazały staw, który prezentujemy pod koniec filmu.

Do ważnych atrakcji w Kudowie należą ponadto: słynna Kaplica Czaszek w dzielnicy Czermna i Szlak Ginących Zawodów znajdujący się w pobliżu kaplicy. To okazja do zapoznania się ze specyfiką takich czynności jak garncarstwo, tkactwo czy kowalstwo. Obok Kudowy-Zdroju rozpoczyna się teren Parku Narodowego Gór Stołowych z jego najwyższym szczytem – Szczelińcem Wielkim. Polecamy wędrówki po tych nietuzinkowych skalnych terenach. Gdybyście potrzebowali noclegu w okolicy, warto udać się do Ośrodka Wypoczynkowego Szczeliniec.

 

Kudowa-Zdrój magiczne uzdrowisko w Górach Stołowych

Kudowa-Zdrój to również miejsce pełne młodych i pełnych pasji ludzi. Uwielbiają oni spędzać czas wolny wykonując aktywności na świeżym powietrzu, wielką popularnością cieszą się np. slackline czy jazda na rowerze. Jeśli planujecie wybrać się do Kudowy i okolic, idealnym sposobem na ich poznanie są właśnie wyprawy rowerowe – polecamy skorzystać z zaprzyjaźnionej z nami wypożyczalni rowerów, hulajnog i deskorolek 🙂

Z pewnością odkryjecie jeszcze wiele innych urokliwych i ciekawych miejsc w Kudowie, a także skorzystacie z innych atrakcji. Życzymy epickiego pobytu!

Jeśli spodobał Wam się nasz materiał filmowy i chcielibyście pokazać w niebanalny sposób swój obiekt / miejsce / organizowane przez Was eventy, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą 🙂

Udostępnij prosimy te wiosenne wieści z Gór Stołowych 🙂

Czy czytałeś już o…?

Polecamy I Strony Pro

Strony Pro_najlepsze strony internetowe
Kudowa-Zdrój uzdrowisko w Górach Stołowych – wiosna 2018
5 (100%) 5 votes